Yılbaşı Çiçeği Kokinanın Anlamı

Yılbaşı Çiçeği Kokinanın Anlamı

Sevgili değerli takipçilerim bugün sizler için Yılbaşı Çiçeği Kokinanın Anlamını anlatacağım. Yılbaşı çiçeği Kokina, mutluluk, huzur ve şans getireceğine inanılıyor. Bu yüzden yılbaşı çiçeği olarak adlandırılıyor. Şans ve mutluluk getirdiğine inanılıyor.

Anavatanı güney Avrupa olan  kokina  bitkisi İran ve Akdeniz civarında yetişiyor. Türkiye sınırları içerisinde İstanbul’da ormanlarda da yetişen kokoina çiçeğinin isminin kökenini ‘kokino’dur. Yunanca da kırmızı anlamına gelmekte. Yılbaşının simgesi haline gelmiştir.

front view kokina flower background

İstanbula Rumların getirdiği rivayet ediliyor. Şans getirmesinin yanı sıra bir rivayete göre; kokina çiçeğinin yaprakları ve kırmızı meyveleri 1 yıl boyunca çürümez ya da solmaz ise çiçeğin sahibinin ev sahibi olacağına inanılıyor. 

Kokina, canlı bir bitki olduğu için bakıma ihtiyacı vardır. Bu çiçeği oda sıcaklığında tutmalısınız. Haftada üç kere suyunu değiştirmelisiniz ve klorlu su kullanmamalısınız.

KOKİNA RİTÜELİ NASIL YAPILIR?

Öncelikle çiçekçiden kırmızı canlı gösterişli ve yaprakları daha parlak olan kokinalar seçilmeli ve eve getirilip içme suyunun içerisinde bekletilmeli. Bulunduğu yerde yeterli sıcaklık olmalı.

Daha sonra bir dilek dilenmeli ve o çiçekle her göz göze gelindiği zaman içinizden dileğinizi aklına getirmelisiniz böylece evrene pozitif enerji göndermiş olursunuz ve dileğinizin gerçekleşmesi daha da güçlenir.

Umarım dilekleriniz gerçekleşir.

Evinizdeki Tahta Kaşıkları Nasıl Temizlemelisiniz yazımızı incelemek için tıklayınız.

Nefistarifvesunumlar instagram kanalını takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaçırmayın! rastgele gönderiler..