Aloe Vera Bitkisinden Gelen Mucize

Aloe Vera Bitkisinden Gelen Mucize

Aloe vera, aloe bitkilerinin yapraklarından elde edilen jeldir. İnsanlar binlerce yıldır cildi iyileştirmek ve yumuşatmak için bu bitkiyi kullandılar. Aloe ayrıca kabızlık  ve cilt bozuklukları da dahil olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde de kullanılmakta.

Aloe vera suyu besinlerle doludur. Vücudumuz için gerekli vitamin ve mineralleri içerir. C, A ve E vitamini, folik asit, kalsiyum, protein, magnezyum, lif, şeker, yağ, karbonhidrat içerir.

Aloe verayı içeren herhangi bir besin yoktur, bu nedenle sadece takviye veya jel şeklinde alınması gerekir.
Aloe vera belli alanlarda çok sık kullanılmakta.

aloe vera gel in bowl with on wooden table

Bunlradan bazıları; sedef hastalığı, saç da oluşan kepek, küçük yanıkların tedavisinde ,radyasyondan etkilenen cilt üzerinde, uçuklarda, akne ve sivilce de, kanda ki kan şekerini düşürmede, akciğer rahatsızlıklarında, gözde ki kızarıklık ve yaralanmalarda, irili ufaklı kesiklerde, cilt kuruluğunda ve daha bir çok alanda kullanılmaya devam etmekte.

Green aloe vera leaf and fresh gel in spoon on wooden table. Natural and organic plant for herbal medicine and beauty.

Ayrıca ağızdan alınan lateks içeren aloe suyunun güçlü bir müshil olduğuna dair güçlü kanıtlar vardır. Aslında, aloe suyu bir zamanlar reçetesiz satılan kabızlık ilaçlarının içeriğinde bulunmaktaydı . Günümüzde ise yağ, şampuan, cilt bakım kremleri, el ve vücut losyonlarında, toniklerde kullanılmaktadır.

Çay Ağacı Yağının Faydalarını incelemek için tıklayınız.

Nefistarifvesunumlar instagram kanalını takip etmeyi unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaçırmayın! rastgele gönderiler..