Cin Biber Turşusu Tarifi

Cin Biber Turşusu Tarifi

Sevgili değerli takipçilerim bugün sizler için nefis Cin Biber Turşusu tarifi paylaşacağım. Yapımı oldukça kolay olan ve kısa sürede olan mükemmel bir turşu tarifini sizler için hazırladık.

Bu tarifi denemeden kışa girmeyin diyorum. Sofralarınıza renk katacak, yemeklerinizin yanında misafirlerinize ikram edeceğiniz, zevkle yiyeceğiniz bir biber turşusudur.

Tarifimizi deneyenler yorum kısmında düşüncelerini bizlerle paylaşırsa çok seviniriz. Şimdi bu nefis cin biber turşusu nasıl yapılır, hangi malzemelere ihtiyacımız var birlikte inceleyelim.

Cin Biber Turşusu Tarifi İçin Malzemeler;

  • Cin biberi
  • Nohut
  • Sarımsak
  • Kaya tuzu
  • Limon tuzu
  • Sirke
  • İçme suyu

Cin Biber Turşusu Tarifi Nasıl Yapılır;

Öncelikle kavanozların altına beş on tane nohut, bir kaç diş sarımsak atıyoruz. Biberlerin fazlalık saplarını kesip iğne ile birer delik açıyoruz ( Biberlerde delik açmak turşu suyunu içine çekmesini ve acılığın orantılı dağılmasını sağlar ).

Biberler kavanozlara yerleştirdiksen sonra, kavanozun ebatı ne olursa olsun üçte biri seviyesine kadar sirke dolduruyoruz. (1 litrelik kavanozlarda 1 çay bardağına denk geliyor.) Bir silme tatlı kaşığı kaya tuzu ve dört beş adet limon tuzunu da kavanozların üstüne bıraktıktan sonra biberlerin üzerini geçecek kadar su ile dolduruyoruz. Kapaklarını kapattığımız kavanozlarımızı karanlık ve serin bir yerde muhafaza ediyoruz.

Yaklaşık 8-10 güne kalmaz turşumuz yenilebilecek kadar tatlanmış olur.

Deneyeceklere şimdiden afiyetler şifa olsun.

Lokantaların sır gibi sakladığı Mor Lahana Turşusu Tarifini incelemek için tıklayınız.

Mutfakislerimuduru kanalına tarifi için teşekkür ederiz.

Nefistarifvesunumlar instagram kanalını takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaçırmayın! rastgele gönderiler..