Tencerede Yoğurt Mayalama Tarifi

Tencerede Yoğurt Mayalama Tarifi

Sevgili değerli takipçilerim bugün sizler için nefis Tencerede Yoğurt Mayalama tarifi paylaşacağım. Daha önce hiç yoğurt mayalamayanlar ve bir türlü kıvamını tutturamıyorum diyenler için bu tarifi hazırladık.

Ben tencerede mayaladım ama isterseniz siz kavanozda da mayalayabilirsiniz. Taş gibi yoğurt mayalamak istiyorum bir türlü istediğim gibi olmuyor diyenler bu tarife kulak versin. Ölçülerine ve aşamalarına dikkat etsinler.

Tarifimizi deneyenler yorum kısmında düşüncelerini bizlerle paylaşırsa çok seviniriz. Şimdi bu nefis tencerede yoğurt mayalama tarifi nasıl yapılır, hangi malzemelere ihtiyacımız var birlikte inceleyelim.

Tencerede Yoğurt Mayalama Tarifi İçin Malzemeler;

  • 3 litre yağlı süt ( ben sütçüden alıyorum )
  • 2 yemek kaşığı yoğurt mayası

Tencerede Yoğurt Mayalama Tarifi Nasıl Yapılır;

İlk önce tencereye sütü boşaltırken süzelim. Sütümüzü kaynatana kadar pişirelim. Kaynamaya başlayınca altını kısalım ve 10 dakika daha kısık ateşte kaynasın arada bir karıştıralım.

Süt ılıdığında serçe parmağınızı sütün içine batırın 9- 10 saniye içinde dayanıyorsanız sütünüz mayalanmaya hazır demektir. Mayalamak istediğiniz tencereye yada kavanoza boşaltın. Bir kasenin içine iki kaşık ev yoğurdu mayası koyup biraz süt ilave edip karıştırın ve sütün içine ilave edip karıştırın. Soğuk fırının içine koy üzerine sadece bir kat örtü ört 5 saat hiç yerinden oynatmayın mayalansın.

Bir gece dolapta bekledikten sonra yiyebilirsiniz.

Deneyenlere şimdiden afiyet olsun.

Ev yapımı Pastörize Sütten Keçi Peyniri Tarifini incelemek için tıklayınız.

Annemutfagi instagram kanalına tarifi için teşekkür ederiz.

Nefistarifvesunumlar instagram kanalını takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaçırmayın! rastgele gönderiler..